Lyset og Livet

Du er her:   Hjem > Bibelcamping > Haderslev Næs > 2019
English

2019

Se møderne på video her:

 

 

Lydfilerne redigeres og lægges på hjemmesiden hurtigst muligt

¤

Ung Uge

Uge 28

Lørdag d. 6.

Jesus glæden,

Carsten Skovgaard-Holm

Søndag d. 7.

Vort borgerskab er i Himlen,

Carsten Skovgaard-Holm

Søndag d. 7.

Fil.2,5-11,

Carsten Skovgaard-Holm

Søndag d. 7.

Glæden ved nadveren,

Daniel Burgdorf

Mandag d. 8.

Fil.3. 12-14,

Carsten Skovgaard-Holm

Mandag d. 8.

Glæden ved dåben,

Daniel Burgdorf

Mandag d. 8.

Del glæden,

Morten Kofoed Munch

Tirsdag d. 9.

Salme 119,

Dan Hessellund

Tirsdag d. 9

Glæden ved de ti bud,

Enok Breum Mogensen

Tirsdag d. 9.

Glæden ved det kristne fællesskab,

Morten Kofoed Munch

Onsdag d. 10.

Salme 119,

Dan Hessellund

Onsdag d. 10.

Glæden ved syndsbekendelsen,

Enok Breum Mogensen

Onsdag d. 10

Fest med evig glæde,

Anton Bech Braüner

Torsdag d. 11.

Salme 119,

Dan Hessellund

Torsdag d. 11.

Glæden ved Guds ord,

Enok Breum Mogensen

Torsdag d. 11.

Glæden og freden kan forsvinde,

Anton Bech Braüner

Fredag d. 12.

Salme 119,

Dan Hessellund

Fredag d. 12.

Fadervor,

Ulrik Buch

Lørdag d. 13.

Glæden over Himlen,

Ulrik Buch

 

¤

FamilieUge

Uge 29

Lørdag d. 13.

Hvordan Gud trøster igennem lidelse og modgang,

Anton Bech Braüer

Søndag d. 14.

Gudstjeneste,

Dan K. Månsson

Mandag d. 15.

Israels påske og vores frelse - 2.Mos12-13,

Ole Andersen

Mandag d. 15.

Aftenmøde,

Tonny Dahl Sørensen

Tirsdag d. 16.

Israels pinse og Guds pinsegaver til dem og os - 2. Mos.19,

Ole Andersen

Tirsdag d. 16.

Aftenmøde,

Tonny Dahl Sørensen

Onsdag d. 17.

Guds pinsegave til Israel og os - 2. Mos 20 Del 1,

Ole Andersen

Onsdag d. 17.

Aftenmøde,

Dan K. Månsson

Torsdag d. 18.

Guds pinsegave til Israel og os - 2. Mos 24 Del 2,

Ole Andersen

Torsdag d. 18.

Aftenmøde,

Leif Rasmussen

Fredag d. 19.

Guds pinsegave til Israel og os - 2. Mos 25-40 Del 3,

Ole Andersen

Fredag d. 19.

Aftenmøde,

Leif Rasmussen

 

¤

Ung familieUge

Uge 30

Lørdag d. 20.

Jubilæumfest,

Leif Rasmussen

Søndag d. 21.

Gudstjeneste,

Søren Skovgaard Sørensen

Mandag d. 22.

Evangeliet - grundlaget for discipelskabet,

Michael Mørch

Mandag d. 22.

Aftenmøde,

Søren Skovgaard Sørensen

Tirsdag d. 23.

Vilkårene for discipelskabet,

Michael Mørch

Tirsdag d. 23.

Aftenmøde,

Kurt Hjemdal

Onsdag d. 24.

En discipel gør disciple,

Michael Mørch

Onsdag d. 24.

Aftenmøde,

Kurt Hjemdal

Torsdag d. 25.

Nådegaver og menighedsliv - 1.Kor. 12-14,

Jørgen Peder Jørgensen

Torsdag d. 25.

Aftenmøde,

Kurt Hjemdal

Fredag d. 26.

Nådegaver og menighedsliv - 1.Kor.12-14,

Jørgen Peder Jørgensen

Fredag d. 26.

Aftenmøde,

Dan K. Månsson

Lørdag d. 27..

Afslutningsmøde,

Dan K. Månsson

« forrige  |   top  |   næste »
Page
Menu
News

Powered by NOREA Danmark | CMS system CMSimple | Login